Project Description

Erzurum kamuoyu ve dostlarımıza duyuru…!

İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu olarak bizler milli ve manevi değerlerimizi her şeyin üstünde tutan, Erzurum gibi aziz bir toprağın kahraman evlatları olduğumuz bilincini asla aklımızdan çıkarmayan kardeşleriniz olarak, dün aldığımız şehit haberlerini milletimizin her ferdi gibi bizlerde derin bir üzüntüyle karşılamış olduk.
Bizlerin şehitlik mertebesine ne denli önem verdiğimizi, bu hissiyatı bugüne kadar bir çok faaliyetimizle hissettirdiğimizi bir çoğunuz yakinen biliyorsunuz.
Bizim için, Adı, sanı, rütbesi, memleketi, ne olursa olsun her bir şehidimiz bize öz evladımız, öz kardeşimiz kadar yakındır candandır.
Federasyon olarak vatanımız İçin Canlarını feda eden Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.
Bu hassas dönemde 4 Mart Pazar günü Bostancı Gösteri Merkezinde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz memleketimiz Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl etkinliklerinin tüm hazırlıklarını bitirmiş olduğumuz halde, gelen şehit haberleri üzerine İPTAL etme kararı almış bulunmaktayız.
Allah memleketimizin birliğini bütünlüğünü korusun, hain terör örgütüyle çarpışan Mehmetçiğimize zeval vermesin.

Saygılarımızla

İstanbul Erzurum dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Adına

Başkan Ahmet Ağırman